BLOG

AMBALAJLAR

blog-ambalaj-1

Müşterilerimize yüksek oranda fayda sağlayan ambalaj çözümleri geliştirerek büyüme oranlarına, yenilik güçlerine ve sürdürülebilir başarılarına katkıda bulunuyoruz. Teknoloji, verimlilik ve güvenilirlik konularında standart belirleyerek ambalaj malzemeleri ile diğer kaynakların tasarruflu kullanımını sağlıyoruz. Ürün portföyümüz müşterilerimizin neredeyse tüm ihtiyaçlarını kapsamakta, termoform makinelerinden hazır tabak kapatma makinelerine, vakum makinelerinden etiketleme, kalite kontrol ve denetleme sistemlerine, anahtar teslim üretim hatlarına varan çözümler sunmaktadır. Müşterilerimiz süreç ve sistem konularındaki geniş bilgi birikimimizden faydalanmakta, kapsamlı danışmanlık hizmetlerini tek elden almaktadır. İNVAC – İNCİLER ENDÜSTRİYEL MAKİNE, paketleme teknolojileri ve türleri başlığında, gıdalar veya sanayi ürünlerinin paketlenmesine kadar bir yelpaze sunmaktadır. Ambalajlarımız, satış noktalarında ürünün çekiciliğini artırmak ve tüketiciye sunulan kolaylıkları en iyi seviyede tutmak için çeşitli özelliklere sahip olacak biçimde tasarlanabilir.

VAKUM AMBALAJLARI

Vakumlu ambalajın içinde doğal hava bulunmadığından dolayı ürünün mikrobiyolojik bozulması yavaşlamakta, dolayısıyla raf ömrü uzamaktadır. Vakum sayesinde ürün ambalaj içine sabitlenmekte, ambalaja çarparak zedelenme olasılığı ortadan kalkmaktadır. Üstelik bu sayede kapladığı yer de küçülmektedir.

 • Ambalaj Makineleri ve Ambalaj Malzemesi

  Vakum ambalajlar, termoform ve hazır tabak kapatma makineleri ile vakum makinelerinde üretilebilir.

 • Uygulamalar

  Vakumlu paketleme her türlü gıdaya, tıbbi ürünlere, sanayi veya tüketim mallarına uygundur.

 • Faydaları

  Vakumlu ambalajlarda gıdaların kalitesi ve tazeliği uzun süre muhafaza edilebilir. Ambalajda oksijen yer almadığından dolayı oksijen arayan mikroorganizmaların çoğalmasının önüne geçilir, oksidasyon süreci zayıflar. Vakum sayesinde ürün ambalaj içine sabitlenmekte, dolayısıyla ambalaja çarparak zedelenme olasılığı ortadan kalkmaktadır. Üstelik kapladığı yer de küçülmektedir.

MODİFİYE ATMOSFERLİ PAKETLER (MAP)

Bir MAP paketinde ürünün dış görünüşünü ve tazeliğini korumak amacıyla ürüne uygun olarak hazırlanmış gaz karışımı kullanılır. Bu karışımda genellikle karbondioksit, nitrojen ve oksijen bulunur.

 • Paketleme Makineleri ve Ambalaj Malzemesi

  Bu paketleme türünü termoform, hazır tabak kapatma ve vakum makineleriyle gerçekleştirmek mümkündür.

 • Uygulamalar

  Taze, fırınlanmış veya protein içeren yiyecekler ve ekmekler başta olmak üzere pek çok gıdanın paketlenmesinde modifiye atmosfer kullanılır. Tıbbi ve teknik ürünlerde de kullanıma uygundur.

 • Faydaları

  MAP tekniğinin faydaları arasında ürünün raf ömrünün uzamasını, kalitesinin güvence altına alınmasını, ürünün yükleme ve nakil sırasında zarar görmemesini sayabiliriz. Ambalajlı gıdalarda MAP tekniği, herhangi bir katkı kullanmadan raf ömrünü uzatır. Sanayi ve tüketim ürünleri de paslanma ve çürümeye karşı modifiye atmosfer sayesinde korunur. Tıbbi teknolojide ise hassas ürünlerin korunmasında yine modifiye atmosferin etkili olduğunu görüyoruz.

MODİFİYE ATMOSFER İÇERMEYEN PAKETLER

Modifiye atmosfer içermeyen ambalajlar fiziki etkilere veya rutubet ve güneş ışınları gibi farklı hava koşullarına karşı güvenilir derecede koruma sağlar.

 • Paketleme Makineleri ve Ambalaj Malzemesi

  Modifiye atmosfer içermeyen ambalajları termoform, hazır tabak kapatma veya vakum makineleriyle üretmek mümkündür. Bildik tek veya çok katmanlı bütün kompozitler ambalaj malzemesi olarak kullanılabilir.

 • Uygulamalar

  Modifiye atmosfer içermeyen ambalajlar özellikle de tüketim ve sanayi ürünlerine uygun olmakla birlikte tıbbi malzemelere veya ecza ürünlerinde de kullanılabilir. Dahası, bu ambalajlar, uzun bir raf ömrü için özel koşullar gerektirmeyen yiyecekler için de kullanılabilir.

 • Faydaları

  Modifiye atmosfer içermeyen ambalajlar hem fiziki etkilere hem de rutubete ve güneş ışınlarına karşı koruma sağlar. Satış noktalarında bu ambalajlar ürün veya pazarlama bilgisini iletmek için de kullanılabilir. Üstelik, paketlenmiş haldeki ürünün kurcalanmasına ve çalınmasına karşı güvenlik de sağlar.


× Whatsapp Destek Hattı.